Letní tábory 2024

Jedinečné letní tábory pro všechny akční děti, které mají rádi i chillování. Vše děláme na POHODU, tedy bez stresů a trestů.

Banda sehraných vedoucích opět nachystala nabitý program od rána až do noci!

Dětské letní tábory NENA
15 let pořádáme tábory
Celotáborová hra
Respektující přístup
Letní tábor Fun'n'Sun

Fun'n'Sun

13 - 18 let
3. 8. - 13. 8.
Obsazeno

Tábor pro teenagery od 13 let, kteří jsou ochotni vydat ze sebe pro tým to nejlepší. Nabitý táborový program přes den, večer a často i v noci.

Letní tábor Kdo přežije NENA

Kdo přežije NENA

11 - 15 let
14. 8. - 22. 8.
Poslední místa

Pro všechny děti, které nás znají nebo chtějí poznat :-) Naše nejlepší táborové hry. Klasický dětský tábor, avšak bez nejmenších dětí, jimž je třeba uzpůsobovat program.

Letní tábor Last Stand

Last Stand

14 - 18 let
24. 8. - 31. 8.
Poslední místa

Velké dobrodružství po vzoru seriálu Survivor pro starší teenagery, kteří se nebojí jít za hranici komfortní zóny.

Cena za letní tábor

V jednoduchosti je krása. Žádné složité podmínky, přidružené platby ani příplatky před táborem u žádného NeNa tábora.

Tábor na splátky: Rezervační záloha pouze 2 000 Kč. Zbytek můžete uhradit do konce června v libovolných splátkách.

V ceně kromě ubytování, stravy a programu je také:

 • úrazové pojištění
 • výlet včetně případného vstupného a dopravy
 • fotky z probíhajícího tábora
 • táborový pohled na památku
 • cestovní náklady spojené s případným ošetřením u lékaře

Táborová kuchyně

Na všech našich letních táborech:

 • strava minimálně 5x denně
 • zajištěn celodenní pitný režim
 • zařazení dostatečného množství ovoce, zeleniny a mléčných výrobků
 • zajištění stravování v souladu s dietou

  bez lepku či laktózy, vegetariánská

Potřebujete poradit?

Dejte nám vědět. Zavoláme vám!

Nejčastější dotazy k letním táborům

Připravili jsme odpovědi na nejčastější dotazy k letním táborům.

Výběr tábora a přihlášení & Platba tábora

Ano. Věková hranice u našich táborů není „pevným mantinelem“, ale spíše doporučením a přiblížením věkového složení dětí na táboře. Každé dítě je individualita. Některé děti vychází spíše se staršími kamarády, jiné naopak. Běžně tak může jet 8leté dítě na tábor pro děti ve věku 10–15 let a bez problémů si bude se všemi rozumět. Stejně tak se nám už stalo, že jsme měli 14letého chlapce, kterému se stýskalo po rodičích a raději by byl na táboře s programem pro menší děti, k nimž měl blíže. Obecně nedoporučujeme vycházet z doporučené věkové hranice o více než 2 roky. Pokud jedou společně sourozenci/kamarádi, pak maximálně o 3 roky.
Ano. Napište nám na e-mail nena@nenatabory.cz. Určitě se domluvíme.
Využijte jeden z následujících způsobů:
 • Váš zaměstnavatel vystaví objednávku, kterou nám zašlete e-mailem na nena@nenatabory.cz a my dle jeho pokynů vše vystavíme a zašleme mu zpět. Jediné, co tedy potřebujeme, je, aby nám pověřené oddělení u vás v práci vystavilo objednávku na dětskou rekreaci.
 • Zašlete nám fakturační údaje zaměstnavatele, případně pokyny, jak chce mít fakturu vystavenou (nejlépe interní předpis/návod, co a jak fakturovat, kam a jak poslat). Vystavenou fakturu pošleme přímo zaměstnavateli, nebo vám k předání na pověřené oddělení (zpravidla účtárně).
 • Pokud vám zaměstnavatel proplácí příspěvek až po uskutečnění tábora, normálně tábor uhraďte a po skončení tábora nás kontaktujte. My vám vystavíme potvrzení o účasti na táboře, na jehož základě budete čerpat příspěvek.
 • Kontaktujte nás pokud váš zaměstnavatel ani jeden ze způsobů výše nepodporuje. Můžete nám dát kontakt na pověřenou osobu u vás v zaměstnání (nejlépe e-mail a telefon). My se s touto osobou spojíme a vše vyřídíme za vás.
O přijetí každé platby vás budeme informovat. V některých případech může převod a potvrzení trvat i 3 pracovní dny. Pokud stále nemáte potvrzené přijetí platby, raději nám napište na e-mail nena@nenatabory.cz. Nezapomeňte uvést číslo přihlášky (= variabilní symbol).
Nic se neděje. Napište nám na e-mail nena@nenatabory.cz. Potřebujeme vědět číslo účtu z jakého jste platbu poslali a den platby. Nejlépe přiložte potvrzení o platbě z banky.

Před táborem

10–15 dní před začátkem tábora. Bližší informace k táboru zasíláme výhradně na kontaktní e-mail objednatele.
Posudky se odevzdávají elektronicky - naskenované nebo vyfocené. Originál zůstává vám.
Elektronicky - naskenované nebo vyfocené. Před táborem vám to připomeneme.
Ano. Náležitosti posudku jsou dány zákonem o veřejném zdraví. Posudek zdravotní způsobilosti na zotavovací akci je tedy univerzálně použitelné pro všechny tyto akce (tábory, školy v přírodě, sportovní kurzy). Není možné použít jiný typ zdravotního posudku např. pro sport.
2 roky (pokud během této doby nenastane změna zdravotního stavu). Doporučujeme nechat si jej vystavit vždy během periodické prohlídky dítěte, která je také v intervalu 2 let. Stejný posudek můžete využít pro školy v přírodě, sportovní kurzy či jiné zotavovací akce.
Storno určují Smluvní podmínky. Storno může být individuálně sníženo nebo odpuštěno v případě úrazu/nemoci před táborem nebo pokud místo na táboře převezme náhradník (náhradníka můžete doporučit i vy sami).

Během tábora

Telefony nezakazujeme, ale nedoporučujeme. Především u dětí „stýskacích typů“. Samozřejmě plně respektujeme, že chcete mít kontakt se svým dítětem. Smyslem zotavovacích akcí však mimo jiné je naučit děti samostatnosti a akceptaci odloučení od rodičů. Naši vedoucí se v prvních dnech snaží děti aktivizovat, stmelit kolektiv a zabavit je, aby neměly čas přemýšlet nad tím, že jsou bez rodičů, a užívaly si tábor s novými kamarády. Pokud si s nimi voláte ráno, po obědě, po večeři a po večerce, děti i vedoucí začínají každý nový programový blok vždy od začátku a po večerce, namísto abychom řešili program, chodíme děti utěšovat. Je to stresující pro děti, rodiče i pro naše vedoucí. Před táborem dostanete odkaz, kde vždy najdete fotografie z aktuálního tábora, vidíte tedy, co děti dělají, v jakém jsou prostředí, že mají co jíst. Pokud se jim chcete ozvat, lepší formou komunikace je dopis! Děti mohou zavolat rodičům od zdravotníka, stejně tak rodiče mohou zavolat zdravotníkovi, který jim dítě k telefonu předá. U starších dětí a nestýskacích typů nám nevadí, zda telefon přibalíte. Mohou je využívat celý den kromě doby programu.
Hlavního vedoucího tábora nebo zdravotníka. Kontakty najdete v bližších informacích před táborem.
Ano. Není potřeba to hlásit předem. Jen je důležité, aby se děti při rozdělování do oddílů přihlásily a řekly nám, že chtějí být spolu.
Ano. Děti ubytujeme podle toho, s kým chtějí být ubytovány. Ubytování před táborem sami nerozdělujeme. Stačí tedy jen, jakmile budeme děti ubytovávat po příjezdu do tábora, aby se přihlásily a řekly si, s kým chtějí být ubytovány. Vždy maximálně zohledňujeme přání dětí!
Ano. Zapište do online nástupního listu, který vám zašleme před táborem.
Výše kapesného je velmi individuální. Obecně doporučujeme kapesné v rozmezí 300 – 600 Kč.
Pojištění se vztahuje na jakýkoliv úraz během tábora při všech činnostech. Denní odškodné za dobu nezbytného léčení úrazu s plněním od 1. dne (karenční lhůta 7 dní) 115 Kč. Trvalé následky úrazu s progresivním plněním od 0,0001 % stupně invalidity 700 000 Kč. Pojistná smlouva.
Odkaz a heslo pro přístup k fotografiím z tábora najdete v bližších informacích k táboru. Fotografie z tábora nejsou veřejně přístupné. Respektujte, prosím, soukromí dalších účastníků tábora tím, že je bez jejich souhlasu nebudete zveřejňovat na sociálních sítích.

Po táboře

Napište nám na e-mail nena@nenatabory.cz. Formulář od pojištovny nemusíte posílat. Formuláře máme uložené.

Buďte informování o novinkách

Finská svíce v tee-pee